Neler yeni

Aşı olmayan 5 çocuklu anne-baba iki hafta arayla öldü

ABD’nin Kaliforniya eyaletinin güneyinde yaşayan Daniel ve Davy Macias 18 ay boyunca Covid-19 nedeniyle çok dikkatli davranmış olmalarına rağmen aşı olmayı ertelemişlerdi. 37 yaşındaki Davy Macias, korona virüsüne yedi aylık hamileyken ağustos ayında yakalandı. Entübe olduğu sırada sezaryenle alınan kızını hiç göremedi, 26 Ağustos’ta öldü.

BABASI, BEBEĞİN SADECE FOTOĞRAFLARINI GÖREBİLDİ

CNN International‘ın aktardığı habere göre, aynı hastanede Covid tedavisi gören 38 yaşındaki eşi Daniel Macias, yeni doğan kızlarını sadece fotoğraflarından tanıdı. O da, virüs kaynaklı komplikasyonlar nedeniyle 9 Eylül’de öldü. Çiftin koronavirüs sürecinde doğan kızları dahil ve en büyüğü sekiz yaşında olmak üzere beş çocuğunun olduğu belirtildi.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dAşı için ’emperyalist oyun’ diyen doktor Covid-19’dan hayatını kaybetti​

    dTTB aşı karşıtlığı yapan 20’den fazla doktor için disiplin soruşturması başlattı​
‘AŞI OLMAYI PLANLIYORLARDI’

Çocukların bakımını şu an için Daniel Macias’ın annesi Terry Macias üstlenmiş durumda. Terry Macias, yeni doğan bebeğe henüz isim verilmediğini anlatırken, çiftin aşı olmaması konusunda “Aşı olmak istemiyor değillerdi, bunu planlıyorlardı” dedi.

‘DAHA FAZLA BİLGİ EDİNMEK İSTİYORDLARDI’

Terry Macias CNN’e açıklamasında, bir yuva öğretmeni olan oğlu ile hemşire olan gelininin aşının güvenliği konusunda daha fazla bilgi edinmek istediklerini söyleyip, bunun ‘şahsi bir tercih olduğu’ görüşünü paylaştı.
 
Üst